O MEDVÍDKOVĚ


HISTORIE:

Jsme MEDVÍDKOV KLADNO. Jsme jedna malá společnost s ručením omezeným, která se rozhodla produkovat a prodávat hračky jinak, hračky s emocí a se srdíčkem. Hra a hračka nás přece provází po celý život na každém kroku, ať jsme mladí nebo staří.

 

V dnešní době přicházíme s ojedinělým projektem, kdy chceme být jiné hračkářství, než je to „supermarketové“. U nás v MEDVÍDKOVě v Kladně si splní sny každá panenka a každý medvídek. Chceme nabídnout především děvčatům hračky, které formují jejich vztah k životu a pomocí hry se mohou připravit na budoucí úlohu maminky a mohou rozšířit svůj emotivní život.

 

Náš malý, ale útulný obchůdek, jsme založili na jaře roku 2015.

 

A proč chceme být jiné hračkářství? Protože nás to baví, protože cítíme, že to je ta cesta, kterou chceme jít.

 

Šijeme, háčkujeme a pleteme hlavně oblečky pro panenky všech velikostí, pro panáčky a pro medvídky. Je velmi příjemné a radostné, když si holčička přijde se svojí oblíbenou panenkou k nám do MEDVÍDKOVa, panenku si položí na přebalovací pult a společně se svou maminkou nebo babičkou si její panenka naše oblečky vyzkouší. Dokonalý salon pro panenky! To je pro takové děvčátko ojedinělý zážitek! Jak se moderně říká, to je naše know-how.

 

A není ani ojedinělé, že přijde chlapec s medvídkem či se svojí oblíbenou opičkou a chce si svého oblíbence také obléci…. I jemu vyjdeme vstříc.

 

Hodně se věnujeme ručnímu háčkování a pletení tolik oblíbených postav, jako jsou medvídci, zajíčci, berušky, krtci, psi, kočky, žirafy, ale i panenky a další. Na zakázku dovedeme vyrobit to, co náš zákazník chce a potřebuje.

 

Při vší té práci v MEDVÍDKOVě, kdy preferujeme ruční výrobu, nás velmi těší slova uznání a chvály téměř všech našich návštěvníků, kteří naši prodejnu nazývají rájem pro děti, balzámem na nervy, nádhernou emotivní atmosférou. Každý si zde najde to „své“, na každého dýchne z jakéhokoli koutu našeho krámku emoce, vzpomínka na nějakou část dětství a na něžnost. Lidé se k nám chodí, jak sami říkají, kochat.

 

Pochvala je to příjemná jak z úst žen starších i mladších, tak i z úst zkušených mužů a otců. To je pro nás nejen blahodárný pocit, ale také motor k další práci, k dalšímu rozvoji a životu.

 

A co retro hračky, staré minimálně 25 let? Ty nás také baví.

 

A co když si chce dítě na nějakou hračku šáhnout? Rozhodně mu nevynadáme, vždyť jeho zvídavost je přirozená... A štěstí v očích dětí je pro nás ten dárek nejkrásnější...

 


SOUČASNOST:

 • Jsme součástí projektu MOJE BERUŠKA, kdy se velkoobchody hraček spojily a nabízejí hračky pomocí katalogu za sympatické ceny.
 • Jsme odběrateli značkových švédských plyšáků zn. Bukowski od firmy SIGIFUN.
 • Jsme odběrateli z velkoobchodů hraček OlympToy, MPKToys, Blackfire, MEGAHRAČKY, EFKO-KARTON, VIZOPOL, TEDDY aj.
 • Jsme odběrateli dekorativních dárků velkoobchodů firem Z-TRADE, HARASIM, ANDĚL-PŘEROV, KARTON P+P aj.
 • Jsme odběrateli českých malovýrobců, hlavně výrobků ze dřeva.
 • V kontaktu se zkušenými sběratelkami panenek nabízíme i opravy starých panenek a medvídků.
 • Každoročně navštěvujeme domácí i světové výstavy plyšových medvdků (Wiesbaden aj.).
 • Jsme výdejní a příjmové místo zásilek od firmy PPL, tzv. ParcelShop.
 • Jsme výdejní a příjmové místo zásilek od firmy DHL, tzv. ServicePoint.
 • Jsme výdejní a příjmové místo české firmy čistírna peří, péřové výrobky PEŘÍ-MAREŠ.

 

 • Sponzorujeme MUZEUM PANENEK A KOČÁRKŮ v Braškově u Unhoště.
 • Sponzorujeme denní stacionář DRUHÝ ŽIVOT v Kladně pro lidi po prodělané mozkové mrtvici, úrazu hlavy, roztroušené skleróze, nebo jiném onemocnění, které mělo za následek poškození mozku.
 • Krásné kresby pro nás nakreslila naše dlouholetá přítelkyně a milovnice panenek ak. malířka, grafička a sochařka paní Renáta Kaiserová z Kladna.

 

Svoji práci považujeme za poslání, děláme ji rádi a s láskou.